• Категорії
  • 0
    Мій кошик
    0,00 грн
      Кошик порожній.

    Інтегроване заняття-квест Космічна подорож з використанням Лего

    Інтегроване заняття-квест Космічна подорож з використанням Лего

    Інтегроване заняття-квест Космічна подорож з використанням Лего – Всеукраїнський портал Анелок

    Дозвіл

    Інтегроване заняття-квест з природного довкілля, розвитку мовлення, логіко-математичного розвитку з використанням технологій: “LEGO”, “Стіни, стеля і підлога, що говорять”

    Підготували: Шевчик Н.В., Токарська К. М.

    Мета: розширити елементарні уявлення дітей про космос, сонячну систему; ознайомити дітей із моделлю Землі – глобусом; закріплювати вміння відповідати на запитання дорослого; збагатити словник прикметниками, іменниками згідно теми; ввести нове словосполучення «космічний простір», вправляти в доборі слів протилежних за значенням; продовжувати формувати вміння орієнтуватися на площині (посередині, правий-лівий кут, вгорі внизу); заохочувати створювати конструкції предметного та природного світу з LEGO-duplo, добираючи деталі відповідно до схеми; розвивати логічне мислення, увагу, мовлення; виховувати інтерес до природи космосу.

    Матеріал: ІКТ, LEGO-duplo, схеми-малюнки ракети, схеми-малюнки сонця і місяця, предметні картинки: планети Земля, Марс, космонавта, сонця, скриня з Глобусом, аудіозапис, картинки космічного простору.

                                                   Хід заняття              

    І. Організаційний момент:

    (Діти разом із вихователем проходять до килимка стають колом)

    • Діти, сьогодні до нас завітало багато гостей. Давайте, привітаємось з гостями  по особливому, з ЛЕГО цеглинками і створимо башточки – привітання.
    • Доброго ранку, сонце привітне! (показують жовту цеглинку)
    • Доброго ранку, небо блакитне! (показують блакитну цеглинку і ставлять на попередню)
    • Доброго ранку, рослини землі! (показують зелену цеглинку і ставлять на попередню)
    • Доброго ранку, подих весни! (показують білу цеглинку і ставлять на попередню)
    • Доброго ранку тобі і мені! (показують червону цеглинку і ставлять на попередню)
    • Доброго дня, всім нашим гостям! (руки перед собою)

    Всім миру й тепла! Доброго дня!

    (діти складають башточку з переліком відповідних кольорів)

    • Хочу вам сказати, що гості, які прийшли до нас, здивовані тим, як   змінилася наша група!
    • Скажіть, будь ласка, що нове  з’явилося в  нашій групі? ( у нас змінилась стіна, вона стала  гарна, кольорова)
    • А скажу вам по секрету, що ця стіна не тільки гарна і  кольорова, але  ще й вміє  розмовляти. А ви хочете почути,  що  цікавого розповість  нам стіна.
    • (Ім’я), що ти бачиш перед собою на стіні? (планети, місяць, зірки, комети, сонце)
    • Малята, що ви можете сказати про планети,  які вони за розміром і формою, (Ім’я), скажи? ( планети  різні  за розміром: є великі та маленькі; планети різні  за кольором: є  червона, оранжева, жовта, зелена, блакитна)
    • порахуй найбільші планети, і скажи скільки їх? (Ім’я), рахує, а ви перевіряйте. (Одна планета, дві, три, чотири, всього 4 планети.  Разом чотири планети)
    • То скільки великих планет нарахував(ім’я)?  (чотири)
    • (Ім’я), де знаходяться  сонце місяць і зорі? ( місяць вгорі, а зорі розкидані по всій стіні)
    • Уважно подивіться на стіну і скажіть, як  розташовані зірки  на  стіні?

    ( зірки одна біля, поряд)

    • (Ім’я),  що нагадують зірочки тобі? (цвяшки,  фари машини, ліхтарики, свічечки, салюти, вогники).
    • Отож, скажу вам, що все що ви бачите  на стіні: планети, зірки, місяць, комети – утворюють космічний простір (Повторіть)

      Дидактична Гру «Який, яка, яке?»

    Малята, погляньте,  на стіні є одна  велика зірка, скажу по секрету, що вона  хоче з вами погратися,  ось вона. Зараз ми будемо передавати зірочку один одному, в кого  вона буде в руках, той буде відповідати на запитання.

    • Земля яка? ( кругла, зелена, квітуча, маленька, різнобарвна)
    • Сонце яке? (гаряче, ласкаве, велике, яскраве, кругле, ніжне, блискуче)
    • Місяць який? (круглий, худий, гарний, яскравий, нічний, круглолиций, рогатий, загадковий, різкий, космічний, старий, новонароджений)
    • Зорі які? ( яскраві, нічні, загадкові, космічні, сяючі).

    Зірочка дякує вам, ви просто розумнички, стільки багато знаєте про землю, сонце, місяць, ось я прикріплю зірочку  на стіну.

    Сюрпризний момент. (Відео-звернення Космічної Феї. Приходить повідомлення на пошту)

    Космічна Фея: Добрий день дітки., звертаюсь до вас я – Космічна Фея.

    Я чула що у вашій групі є  незвичайна стіна, а космічна.  А у нас в космосі  зла чаклунка  лиха наробила.

    Все в космосі змінилось,

    Як  чаклунка там  з’явилась,

    Я їй на заваді стала,

    Та вона  скарби  забрала.

    А мене до вас на Землю,

    Зла чаклунка відіслала.

    Ще й завдань  понадавала.

    Щоб додому повернутись,

    Мушу виконати їх,

    Поможіть мені, малята,

    Дуже прошу вас усіх!

    – Малята, я пропоную  допомогти Космічній  Феї виконати  завдання, щоб   вона мала змогу повернутися додому, ви згідні? (Так)

    – Але ж як нам потрапити якнайшвидше в   в космос? ( полетіти на ракеті)

    А де ж знайти ракету? ( збудувати)

    Дидактична гра « Збудуємо ракету» (за зразком)

    Щоб полетіти ракетою нам дійсно потрібно її збудувати. Тож запрошую вас пройти  в наше конструкторське бюро. Прошу займати свої місця.

    На столах у вас  є схеми- малюнки, за якими ви  будете будувати  космічні ракети. Розгляньте малюнок-схему і скажіть:

    • З яких кольорів складається наша ракета?
    • Де знаходиться найдовші цеглинки і якого вони кольору ?
    • Де знаходяться найкоротші цеглинки і якого вони кольору?
    • Хто з вас скаже,  з чого ми почнемо будувати ракету?

    (самостійна робота дітей: конструювання за схемою)

    Зараз я подивлюся чи правильно ви збудували, адже в космос зможуть полетіти тільки справні ракети. Я бачу всі ракети готові, ви справжні молодці,  час і нам  вирушати у космічну подорож.

    А щоб швидше дістатися в Космос,  я  запрошую  вас до  великої ракети, яку ми з вами збудували напередодні. Займіть. будь ласка, місця в ракеті.

    (діти сідають на  стільчики, з яких збудована ракета)

    Ось ми з вами вирушаєм!.

    Космос будемо підкоряти

    Будем пильні та кмітливі,

    Обережні і сміливі,

    Будем думати та міркувати,

    В польоті не сумувати.

    І Космічній Феї допомагати.

    Закривайте оченята будем в космос відправлятись, рахуємо разом:

    5, 4, 3, 2, 1. (звучить космічна музика діти з вихователем рахують)

    Відкрийте оченята, ось ми з вами і в Космосі (включається світильник космос).

    Космічна Фея передала нам  маршрут з чотирьох  зупинок:  першою відвідаємо «Планету – Розумницю», потім  побуваємо на «Планеті – Спортивній», побачимо  «Планету – Математичну», «Планету – Вікторину»  (діти виходять з ракети)

    Щоб потрапити нам на першу планету» Розумницю»  потрібно виконати завдання.

    Дидактична гра «Розумники» (діти стоять на килимку)

    Я буду вам задавати запитання від Чаклунки,  і кого я назву на  ім’я, той буде відповідати лише одним словом.

    • то  як називається перша планета? (Розумники).
    • (Ім’я), сонце світить вдень, а місяць – … (вночі)
    • (Ім’я), сонце  на небі взимку низько, а влітку –  … (високо)
    • (Ім’я),  взимку день короткий, а влітку – … (довгий)
    • (Ім’я), місяць один, а зірок – … (багато)
    • (Ім’я), місяць великий, а зорі – … (маленькі)
    • (Ім’я), пташки літають низько, а ракети  – … (високо)

    Молодці,  але Зла Чаклунка підготувала нам ще одне завдання з LEGO-цеглинками. Займіть, будь ласка , місця за столами.

    В кожного з вас на столах лежать картинки-схеми для конструювання, відповідно них ви маєте побувати такі ж самі предмети.

    • Розгляньте малюнки і скажіть, що зображено на картинці, що  у тебе? (сонце)
    •  А в тебе, що зображено на схемі? (місяць)
    • Якої  форми сонце? (круглої)
    • Де розміщені промінці? (навколо круга, кругом серединки)
    • Що зображено на картинці в тебе? (місяць)
    • На що схожий місяць (на ріжок)

    Прошу вас з ЛЕГО- цеглинок викласти ті предмети, які на малюнку.

    ( самостійна робота дітей)

    Молодці, розумнички, ви справились з завданням, були уважні і  правильно виклали і сонце і місяць.

    Космонавти багато займаються спортом, адже мають бути здоровими, сильними, вправними, щоб долати будь які труднощі. Ми з вами теж трішки перепочинемо, і зробимо фізкультхвилинку.

    Кубик з LEGO не простий

    Він маленький, чарівний…

    Ось цеглиночку візьмемо

    На голівку покладемо

    Всі присядемо гарненько

    Щоб не впала потихеньку

    Обережненько встаємо

    І у руку знов візьмемо.

    Між долоньками стискаємо

    І навколо повертаємо

    З нею весело стрибати

    Можна в хованки пограти.

    Ще малюнок намалюємо

    І сусіду подаруємо.

    В LEGO руки ми візьмемо

    І на місце повернемо.

    А нам час вирушати до   «Планети – Математичної»

    Вправа «Орієнтування  на ракеті» (з використанням наборів з LEGO).

    Підійдіть до столів. Погляньте, на столах,  у кожного з вас є картинки з зображенням космічного простору, покладіть їх перед собою і слухаємо завдання від чаклунки. Увага, ваші вушка слухають, голівки думають,  а ручки виконують.

    • Покладіть жовту цеглинку  посередині.
    • У верхній правий кут покладіть червону цеглинку,
    • У нижній лівий кут – блакитну цеглинку,
    • А у верхній лівий кут – померанчеву цеглинку,
    • В   нижній правий кут – зелену.
    • Якого кольору цеглинка залишилася у вас? (синього кольору)

    Бачу всі справились з завданням, молодці, маєте вправні рученята, ото ж  прямуємо далі з вами до  «Планети – вікторина»,  тут на нас чекає наступне завдання.

    Вікторина «Назви «космічні» слова» ( на килимку лежать картинки)

    Я буду задавати вам запитання від Чаклунки,  а відповіддю буде картинка, яку ви піднімете вгору.

    • Планета, що зображує глобус. (Земля)
    • Людина, яка працює в космосі? (космонавт)
    • Центральна зірка сонячної планети. (Сонце)
    • Червона планета – сусідка Землі. (Марс)
    • Жителі планети Земля? (Земляни)

    «Планета – Сюрприз».

    Дидактична гра « Судоку»

    Молодці, розумнички, тепер нам потрібно виконати ще одне завдання.

    • Увага: заповніть порожні клітинки цеглинками тих кольорів яких не вистачає. Але щоб колір цеглинок не повторювався в рядку. 2 рази повторити.

    Які ви молодці!  Чари злої чаклунки зникли і Фея може повернутися додому. Завдяки вам. подолали всі перешкоди і врятували космос від Злої Чаклунки.

     (вихователь вмикає відео-звернення Феї)

    «Любі діти!! Не знаю як вам дякувати, юні герої! Ви не побоялись Злої Чаклунки і врятували планети Космосу. За вашу допомогу, дарую вам подарунок- сюрприз,   скриньку.

    А тепер, любі малята вже час повертатись додому,  сідаємо в ракету.

    Політали, політали,

    На планетах побували,

    Хоч цікаво було там – та пора додому нам.

    (Звучить космічна музика)

    Діти лічать  лічбою  1,2,3,4,5.

    Наша ракета приземлилась на планеті Земля.

    Підсумок заняття:

    • Діти, погляньте, то що ж подарувала нам Фея? (Глобус) Так, правильно, глобус – це макет нашої Землі.
    • Давайте з вами уважно розглянемо глобус, і скажіть на що схожа наша Земля? (На мяч, кулю, сонечко).
    • Якої форми Земля ? (круглої)
    • А які кольори ви бачите на глобусі? (зелений, синій, коричневий, жовтий).
    • Звідки можна побачити Землю у такому вигляді? (З Космосу)

    Я теж думаю, що наша космічна подорож була пізнавальна та цікава, і я вам хочу подякувати за ваші старання,  і хочу вам нагадати:

    Нам планету треба берегти,

    Доглядати і любити

    І Земля, наш спільний дім,

    Буде вдячна нам усім.

    ЗАВАНТАЖИТИ ЗАНЯТТЯ З ДОДАТКАМИ