• Категорії
  • 0
    Мій кошик
    0,00 грн
      Кошик порожній.

    Конспект заняття Забави з водою

    Конспект заняття Забави з водою

    Конспект заняття Забави з водою – Всеукраїнський портал Анелок

    Дозвіл

    Конспект заняття Забави з водою

    Щербакова Людмила Віталіївна, вихователь ІІ категорії, Степанівський заклад дошкільної світи (ясла-садок)”Дзвіночок” Степанівської селищної ради Сумського району

    Тема: «Забави з водою»

    Мета: познайомити дітей з властивостями води: прозора, без смаку, без кольору; дати уявлення за допомогою дотику (теплий – холодний); сприяти розвитку і збагаченню активного словника; закріпити знання про кольори, поняття великий – малий; вправляти у порядковій лічбі. Розвивати мовлення, увагу, довільну пам’ять. Викликати бажання гратися разом з іншими. Виховувати бережливе ставлення до природи, спонукати до привітної взаємодії з однолітками.

    Хід заняття.

    • Діти, подивіться до нас на заняття завітали гості, давайте привітати з ними.
    • Сьогодні у нас буде трішки незвичне заняття, ми з вами спробуємо побути маленькими чарівниками. Але спочатку нас потрібно відгадати загадку:

    Буває хмаркою вона

    Пушинкою бува

    Рідка буває і тверда

    Це що? Звичайно це вода.

    • Молодці, це вода. Якою ми користуємося щодня. Скажіть а навіщо нам потрібна вода? (Щоб пити, варити їжу, купатися).
    • Діти, підійдіть до мене і подивіться:

    1)звичайна вода – це водичка, яку ми п’ємо.

    2)гаряча вода – це гаряча водичка, нею заварюють чай. Ось доторкніться до чашки. Таку воду називають окріп, дітям самим в жодному разі не можна чіпати її, тому що можна опектися.

    3)лід – діти, а це що (лід), доторкніться до нього, який він (холодний). А чому водичка перетворилася на лід? (Тому що зараз зима і вона замерзла).

    Вода потрібна всім, не лише людям, а й звірятам, пташкам, рослинам. Жахливо навіть уявити нашу землю без води.

    • А зараз давайте з вами пограємо в гру.

    Д/гра «Навіщо потрібна вода».

    Вода потрібна людям, щоб: пити, митися, варити їжу.

    Вода потрібна рослинам, щоб: рости, жити.

    Вода потрібна тваринам, щоб: пити, купатися.

    (Діти підходять до стола з вихователем).

    • Діти, подивіться на ці дві баночки.
    • Яка в цій баночці вода? (чиста і прозора).
    • А в цій? (забруднена, каламутна).
    • Яку водичку можна пити?(чисту).
    • А каламутну і забруднену можна пити?(ні). Чому?
    • Так, правильно всім потрібна тільки чиста вода.
    • Діти, а де в нас ще є вода?(у крані). А для чого вона нам потрібна?(для того, щоб мити ручки). Але крани потрібно закривати, коли помили ручки, водичку треба берегти.
    • А тепер давайте з вами підійдемо до куточка природи. Подивіться, хто живе у нас у акваріумі? (Рибка, черепашка).
    • А якщо ми виллємо водичку, що станеться з рибкою?(Вона помре).
    • Якого кольору вода в акваріумі?(Чиста, прозора).
    • Якого кольору водорості?(Зелені).
    • Як ви гадаєте чи жила б наша рибка у забрудненій воді?(Ні).
    • Діти, а де живуть багато інших рибок? (У річках).
    • А хто ще живе в річках, озерах?(Жабки,…).
    • Тому ми всі маємо оберігати наші річки, озера, не забруднювати їх, для того щоб в них могли жити рибки, жабки, і т.д.
    • Діти, а ви вірите у чудеса? Зараз ми з вами побудемо чарівниками.
    • Тихесенько всі сідаємо, чарівні фокуси розпочинаємо.

    Дослід 1.

    • Що перед вами на столі?(Вода).
    • Якого кольору вода?(Прозора).
    • Пахне водичка?(Ні, не пахне).
    • А зараз давайте наберемо на пензлик фарби і вмочимо його в стаканчик. Що вийшло?
    • Вода стала кольоровою. Якого кольору вода у Поліни, Дані,… .
    • А на що схожа водичка у Ярослава, ….. .

    Дослід 2.

    • Діти, подивіться, що це у мене?(баночки з водою).
    • Скільки у мене баночок?(Дві).
    • А що стоїть на столі?(стаканчики), скільки їх?(багато).
    • А у кожного з вас скільки стаканчиків?(по одному).
    • Вода прозора? (прозора).
    • Без запаху?(так).
    • Без смаку? Ану спробуйте її. Яка вона?(солона).
    • Чому вона солона? (тому, що додали сіль).
    • А ця? (солодка).
    • Чому вода солодка?(тому, що поклали цукор).
    • Отже, діти, в природі вода не має ні смаку, ні запаху. Але якщо ми добавляємо цукор, вода стає (солодкою), а сіль – (солоною).
    • А тепер всі ходімо на килимок.

    Фізкультхвилинка

    Із джерельця наберу свіжої водиці

    І нап’юся досхочу прозорої живиці.

    Нею ручки я помию, личко намочу.

    І рослинкам дам попити,

    бо вони теж хочуть жити.

    Дослід 3.

    • Діти, а зараз ми з вами пограємося. Уявімо, що це озеро, в ньому плавають великі та маленькі рибки.
    • Ось в нас є два відерця. Одне (маленьке), а друге (велике). Нам потрібно ручками вловити рибку, витиснути з неї водичку та покласти рибку у відерце. Якщо це велика рибка, то її кладемо у велике відерце, а якщо маленька – то в маленьке.
    • Які ви молодці! Діти, скільки ми рибки наловили?(багато).
    • А які в нас рибки?(великі та маленькі).
    • Діти, а про що ми з вами говорили на занятті?(про воду).
    • А кому потрібна вода?(людям, тваринкам і пташкам).
    • Навіщо людям потрібна вода?(пити, мити руки, купатися).
    • Молодці! Ви були дуже уважними, слухняними на занятті.