Палички Кюїзенера у роботі з дошкільниками – Всеукраїнський портал Anelok
А ви знаєте, що дошкільнята набагато краще запам’ятовують, коли залучати їхні зорові та тактильні відчуття? За таких сприятливих обставин математичні здібності хлопчиків та дівчаток розкриваються якнайшвидше. Дитина повинна бачити, тримати в руках й взаємодіяти з яскравими предметами, що позначають числа та їхні різноманітні співвідношення. Саме тому під вивчення основ математики варто використовувати спеціально призначений ігровий матеріал.
Якщо ви сподіваєтеся виховати маленького математика, кольорові палички Кюїзенера стануть справжньою знахідкою!
Що таке палички Кюїзенера?
Дерев’яні палички Кюїзенера (вони ж, числа в кольорі або кольорові числа) – це набір невеличких чотиригранників різної довжини й кольору. Універсальний ігровий матеріал розробив в середині 20 століття відомий бельгійський педагог Джордж Кюїзенер. Звідти й походить його найпоширеніша назва. Згідно з задумом автора, навчальні палички позначають певні конкретні числа. При цьому, разом з довжиною барвистих призм, зростає і їх числове значення:
- Помаранчеві найдовші й репрезентують число 10.
- Трохи коротші сині означають 9.
- Ще менші бордові слугують асоціацією для 8.
- Чорні – це 7.
- Фіолетові призначені для засвоєння числа 6.
- Жовті поступово починають асоціюватися з 5.
- Червоний колір Кюїзенер обрав для 4.
- Блакитні призми допомагають вивчити число 3.
- Рожеві сприяють запам’ятовуванню 2.
- Найменші білі кубики – це 1.
Навчальні палички Кюїзенера також поділяються на «сім’ї». І така класифікація зовсім не випадкова. Червону «родину» утворюють числа, кратні двом: 2, 4 та 8. Синя містить числа, кратні трьом: 3, 6 і 9. Жовта об’єднує кратні п’яти: 5 та 10. Одиниця позначена білим кольором, а сімка – чорним, таким чином репрезентуючи окремі «сім’ї».
Як використовувати палички Кюїзенера?
Винахід Джорджа Кюїзенера – геніальна іграшка, яку застосовують як окремо, так і в комплекті з іншими дидактичними іграми. Яскраві палички можна запропонувати розкласти за довжиною або за кольором, проводити прості вимірювання, розв’язувати з дітьми логічні завдання.
Схеми для паличок Кюїзенера допомагають створювати різноманітні фігури за зразком. Шаблонами можуть слугувати казкові герої, рослини, тваринний світ та всілякі споруди. Під час взаємодії з чарівними паличками дітлахи зроблять величезний крок уперед у розвитку математичних здібностей:
- Отримають базове розуміння, що таке число та його склад.
- Попрактикуються в прямій та зворотній лічбі.
- Навчаться порівнювати величини й засвоять поняття більше-менше, вище-нижче, довше-коротше, рівне.
- Зроблять перші кроки до додавання та віднімання.
- Попрактикуються в поділі цілого на частини й навпаки.
Крім математичних умінь, розвивається дрібна моторика рук, координація рухів, здатність концентруватися, логічне й образне мислення, фантазія та уява. Малеча не лише примножує корисні навички, а й отримує безліч позитивних емоцій. Адже заняття минають пізнавально, весело й цікаво.
На нашому сайті ми пропонуємо чудові дидактичні ігри з паличками Кюїзенера (макетами-замінниками, або класичними деревʼяними паличками). Корисні навчальні посібники призначені для розвитку математичних здібностей дітей дошкільного віку. Креативні матеріали неодмінно знадобляться як під час ігор та занять вдома, так і в дитсадках та розвивальних центрах.
Купуйте, роздруковуйте й виховуйте майбутніх геніїв!